Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü: Halil ÖZCAN

0(212) 467 19 00

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak belediyemizin hayata geçirdiği ya da hayata geçirmeyi planladığı projeleri ve hizmetleri en doğru, yalın ve güncel bilgiler eşliğinde halkımıza duyurmak ve vatandaşlarımızın bu proje ve hizmetlerden yararlanmasına katkı sağlamak öncelikli görevimizdir. Bu doğrultuda, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü belediye bünyesindeki mecralar vasıtasıyla ve medya kuruluşlarıyla işbirliği yapmak suretiyle tanıtım ve bilgilendirme işlevinin etkili bir şekilde gerçekleştirir. Hayata geçirilen ve geçirilecek olan projelerle ilgili tanıtım ve duyuru materyalleri hazırlayarak/hazırlatarak kamuoyunu bilgilendirir.

Medya Planlaması
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, belediyemizin yapmış olduğu ve yapacağı çalışmaları yazılı, görsel, sesli ve internet medya aracılığıyla kamuoyuna duyurur. Bu bağlamda; ulusal ve yerel basın mensupları ile basın toplantısı düzenler, medya kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirir, medya kuruluşlarının belediyemizi ziyaret etmesini sağlar.

Basılı Materyaller
Belediyemiz hizmetleri hakkında halkımızı bilgilendirerek; bu hizmetlerden halkımızın faydalanmasını ve ilgili programlara katılımını sağlar. Dini ve milli bayramları kutlamak amacıyla duyuru materyalleri hazırlar.

Bayrampaşa’da Hayat Gazetesi
2006 yılında yayın hayatına başlayan ve yıl içinde belirli aralıklarla çıkarılan ‘Bayrampaşa’da Hayat’ Gazetemizde; belediyemizin tüm proje, etkinlik ve hizmetlerinin yanı sıra Belediye Başkanımızın katıldığı programlara, Başkanımızın vatandaşlarımıza vermek istediği mesaja ve projelerimizin tanıtım-reklam sayfalarına yer verilmektedir.

El İlanı ve Broşürler
Belediyemizin gerçekleştireceği programları ve sunacağı hizmetleri halkımıza duyurmak amacıyla hazırlatılmaktadır.

SMS ve Sesli Mesaj
Belediyemizin gerçekleştireceği programları, sunacağı hizmetleri halkımıza duyurmak ve özel günleri kutlamak amacıyla ilçe genelindeki vatandaşlara kısa  (SMS) ve sesli mesaj gönderilmektedir.

Vinil ve Mesh Vinil Afişler
Belediyemizin gerçekleştireceği programlarla birlikte sivil toplum kuruluşlarının önemli günlerini, dini ve milli bayramlarımızı kutlamak amacıyla ve belediyemizin organize ettiği programlarda, açılışlarda, özel günlerde vinil afişler hazırlatılarak ilçemiz genelinde ilgili görsel mecralara asılması sağlanmaktadır.

Direkler Arası Mecralar
İlçemiz genelinde 15 farklı noktada bulunan direkler arası mecralarımızda, belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik ve yürütülen faaliyetlerin tanıtılması amacıyla afişler hazırlatılarak asımı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra STK ile özel kurum ve kuruluşlardan gelen afişlerin talepler doğrultusunda asımı yapılmaktadır.

Led Ekranlar
Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik ve yürütülen faaliyetlerin tanıtılması amacıyla görsel tasarımlar hazırlatılarak yayınlanmaktadır. Bunun yanı sıra dernekler, vakıflar, STK ve özel kurum-kuruluşlardan gelen görsellerin talepler doğrultusunda yayınlanması sağlanmaktadır.

Kamuoyu Araştırması
Müdürlüğümüz halkımızın belediye hizmetlerinden memnuniyetini ölçmek, önerilerini, dilek, temenni ve şikâyetlerini tespit etmek amacıyla sık sık kamuoyu araştırmaları yapmaktadır.

Arşivleme
Medyada yer alan haberlerin arşivini oluşturmak
Belediye hizmetlerinin görsel ve yazılı arşivini oluşturmak
Belediyemiz hizmetlerinin video ve fotoğraf çekimlerini gerçekleştirerek bunları arşivlemek

Tel: 0(212) 467 19 00 

Mail: basin@bayrampasa.bel.tr

İş Akış Şeması

submit
submit