İşletme ve İştirakler
İşletme ve İştirakler Müdürlüğü

İşletme ve İştirakler Müdürü: Erol YURTTAŞ

0(212) 467 19 00 Dahili:1101

İşletme ve İştirak Müdürlüğü olarak, belediye hizmet binamız ve ek hizmet birimlerimizin bulunduğu binaların; hizmete başladığı gün gibi yeni, hasarsız ve temiz kalmasını sağlamak amacıyla bakım ve onarımını yapmak, temizlik işlemlerini gerçekleştirmek ve personelimizin hizmet verdiği binadaki ihtiyaçlarını gidermek öncelikli görevlerimiz arasındadır.

Zamanımızın büyük bölümünü çeşitli görevleri yerine getirmek ve hizmet sunmak için iş yerlerimizde geçirmekteyiz. İşyerlerinin temiz olması, personelin yeme-içme ihtiyacının sağlıklı koşullar içerisinde sağlanması ve personelin güvenlik endişesi duymaması, verimliliği artırmaktadır. İş ortamında verimliliğin artması, işin kalitesini yükseltmekte ve vatandaşa daha iyi hizmet verilmesini sağlamaktadır.

Ana amacımız ruh ve beden sağlığına uygun yapılar inşa etmek, ettirmek, mevcut yapılar içerisinde görev yapan personelimizin bina içerisindeki tüm ihtiyaçlarını gidererek, onların vatandaşlarımıza gülen yüzlerle ve gözlerle hizmet sunmalarını sürekli kılmaktır.

Kültür Salonu Çalışmaları
Bayrampaşa kaymakamlık binasının alt katında bulunan, beş yüz elli oturma kapasiteli, tam donanımlı  kültür salonumuzda, sivil toplum kuruluşları ve okullar kültür programlarını herhangi bir ödeme yapmadan icra edebilmektedir. Belediyemiz tarafından çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği kültür salonumuz yılda yaklaşık iki yüz elli programa ev sahipliği yapmaktadır. Belediye hizmet binamızın alt katında bulunan yüz doksan iki oturma kapasiteli salonumuz; ses düzeni, aydınlatma sistemi, teknik alt yapısı ve  modern dekorasyonuyla, belediyemizin düzenlediği panel, konferans ve toplantılarda kullanılmaktadır. Ayrıca, zaman zaman nikah hizmetleri de  bu salonda sunulmaktadır. Kültür salonlarımızda, belediyemiz tarafından hazırlanan kültür programları, panel, konferans, sempozyum; ilçemizde bulunan okulların yılsonu faaliyetleri ve okullar arası yarışmaları, sivil toplum kuruluşlarının sosyal ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

Güvenlik Hizmetleri
Personelimizin güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak ve güvenliği tehdit eden herhangi bir olumsuzluk durumunda, müdahale edebilmek amacıyla; hizmet binamızın dış güvenliği dört açıdan elektronik kamera ile izlenmektedir. Hizmet binamızın girişindeki x-ray cihazı ve özel güvenlik ekibimiz iç güvenliği sağlamaktadır. Belediye hizmet binamızda ve ek hizmet binalarımızda yirmi dört saat süreyle güvenlik elemanlarımız görev yapmaktadır.

Fatura Hizmetlerimiz

Belediyemize ait Elektrik, Su, Doğalgaz, Telefon, ADSL faturalarının ödenmesi Mali Hizmetler Müdürlüğümüzle koordineli olarak yapılmaktadır.

Sivil Savunma Birimi
Mega Center’da bulunan Bayrampaşa Afet Koordinasyon Merkezi, herhangi bir afet durumunda müdahale edebilmek amacıyla 24 saat esasına göre düzenlenen nöbet çizelgesiyle hizmete hazır olarak bekletilmektedir.

Bina Bakım Onarım ve Teknik Destek
Belediye hizmet binamızın boya-badana, bakım ve onarım ile elektrik, telefon ve benzeri küçük teknik arızalar bünyemizde bulunan teknik personel tarafından çözümlenmektedir. Büyük arızalar ve tadilatlar ise uzman firmalar ile yasal çerçevede yapılan anlaşmalarla giderilmektedir.

Açılış, Tören ve Ağırlama Hizmetleri
Belediye Başkanlığımızın katılmış olduğu tanıtım, ağırlama, tören gibi programlarımızın süsleme, ses düzeni ve ikramların takip ve düzeni sağlanmaktadır.

Tel: 0(212) 467 19 00 - 1102

Mail: isletmeistirak@bayrampasa.bel.tr


submit
submit