Kültür Salonlarımız
Kültür Salonlarımız

Kültürün birden çok tanımı yapılabilmektedir. Genel olarak kültür; dünden bugüne bir milletin meydana getirdiği, maddi ve manevi değerleri ve bu değerlerin gelecek kuşakları aktarılması için yapılan bütün çalışmaları ifade etmektedir. Dünden bugüne gelen ve geleceğe uzanan bu değerlerimizin icra edilmesi, paylaşılması için fonksiyonel salonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Belediyemiz bu bağlamda üç farklı kültür salonu inşa etmiştir.

Bu salonlarımızda belediyemiz tarafından hazırlanan kültür programları, panel, konferans, sempozyum; ilçemizde bulunan okulların yıl sonu faaliyetleri ve okullar arası yarışmaları, sivil toplum kuruluşlarının sosyal ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

-Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi-

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde son teknoloji ile donatılmış 600 koltuk kapasiteli kültür ve nikah salonu ile eğitim sınıfları bulunuyor. Kültür salonunda konserler, yetişkin tiyatroları, konferanslar, söyleşiler, anma günleri, sempozyumlar düzenlenirken, sınıflarda da 15-35 yaş aralığındaki gençlere ücretriz eğitim veriliyor.

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:70 Bayrampaşa / İstanbul

Tel:(212) 613 76 05 - 08

-Bayrampaşa Kaymakamlık Binası Kültür Salonu-

Bayrampaşa kaymakamlık binasının alt katında bulunan, 550 koltuk kapasiteli, tam donanımlı  kültür salonumuzda, sivil toplum kuruluşları ve okullar kültür programlarını icra edebilmektedir. Belediyemiz tarafından çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği kültür salonumuz yıl boyunca yaklaşık 250 programa ev sahipliği yapmaktadır.

Adres: Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No: 150 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 612 32 81

-Bayrampaşa Belediyesi Hizmet Binası Kültür Salonu-

Belediye hizmet binamızın alt katında bulunan 190 koltuk kapasiteli, gelişmiş teknolojik alt yapıya ve modern dekorasyona sahip salonumuz, belediyemizin düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerde, panel, konferans ve toplantılarda kullanılmaktadır. Ayrıca, belediyemize evlilik başvurusu yapan çiftlerin nikâhları da yine bu salonda kıyılmaktadır.


submit
submit