Bayram Yuva 1
Bayram Yuva 1

Eğitim, hayata merhaba dediğimiz anda başlayıp, hayata veda edene kadar devam eden uzun soluklu bir süreci kapsamaktadır. Çocuğun emeklemeye başladığı dönemden itibaren ilk eğitimini annesinden, babasından aldığı bilinmektedir. Çocuk bu dönemde ağırlıklı olarak görerek, öğrenme eğilimi içerisindedir. Çocuğun hayatındaki ilk rol modelleri anne ve babasıdır.

İlk öğretici niteliğindeki annenin ve babanın iş hayatına atılmasıyla birlikte çocuklar için aile şefkatinin yumuşaklığı ile eğitim ve öğretim veren kurumlara ihtiyaç doğmuştur.

Belediyemiz ortaya çıkan bu ihtiyacı gidermek adına, Bayram Yuva 1 ve 2’yi hayata geçirerek, çocukların dolayısı ile ailelerin hizmetine sunmuştur. 3-6 yaş arası çocuğu olan, aileler çocuklarını yuvamıza bırakarak, yaşamın içindeki çalışmalarına entegre olmaktadırlar.

Yuvalarımızda çocuklar için gerekli olan okul öncesi eğitim bir program dahilinde uygulanarak; yaşamın filizi olan yavrularımız, çok küçük yaşta fikirsel ve fiziksel olarak hayata hazırlanmaktadır.

Bayrampaşa Belediyesi olarak ana amacımız; okul öncesi eğitime dikkat çekerek, çocuk gelişim uzmanları eşliğinde, çocuklarımızın psikolojik gelişimlerinin temelini atmaktır.

Adres: Kartaltepe Mahallesi Avazköy Yolu No:43 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 564 74 80

http://www.bayramyuva.com/


submit
submit