Bayrampaşa Bilgi Merkezi
Bayrampaşa Bilgi Merkezi

Bilim sanat tarafından temelleri atılmış olup her aşamada sanat ve yaratıcılıkla beslenerek, insanların hayat koşullarını iyileştirmek için yapılan çalışmaların bütünüdür. İnsandan hareketle yine insana hizmet sunma bilinci ile bilimin alt yapısını oluşturan üç unsuru; eğitimi, öğretimi ve sporu bir bütünlük içerisinde sunan Bilgi Merkez’ini hayat geçirdik.

Bayrampaşa Belediyesi olarak, yoğun emek harcayarak, ortaya koyduğumuz Bilgi Merkezi’nde çocuklarımıza bilimsel konularla ilgili dersler verilirken, etüd programları hazırlanırken, bilimsel araştırma imkanı tanınırken, bir yandan da bedeni ve zihni dinç tutan sporsal faaliyetlerde bulunabilmeleri için spor alanları sunduk.

Çok fonksiyonlu bir kompleks inşa ederek, başta çocuklarımızın faydalanabileceği; kütüphane, konferans salonu, spor salonları, bilgisayar odaları ve derslikler ile donatılmış örnek bir eser meydana getirdik.

Halkımızın hizmetinde olan Bilgi Merkezimizde; öğrencilerimiz okul saatleri dışında uzman eğitimciler eşliğinde ders çalışma imkanı bulurken, çeşitli konularla ilgili etüd programlarına katılabilmektedir. Öğrencilerimiz, her türlü imkanın sağlandığı deney salonlarımızda bilimsel araştırmalar yapabilmektedirler. Aynı kompleks içersinde öğrencilerimize bu hizmetler sunulurken, onların tüm sporsal faaliyetleri yapabilmesine imkan veren spor salonlarımızda öğrencilerimiz diledikleri sporu icra edebilmektedirler.

9-15 yaş arası bütün çocuklarımızın, kayıt yaptırarak faydalanabileceği Bilim Merkezimizde; hafta içi ve hafta sonu olmak üzere belirli saatlerde eğitim, öğretim ve spor programları düzenlenmektedir. Belirli saatlerde eğitimciler eşliğinde hizmet alabilen çocuklarımız, bu saatlerin dışında istedikleri zaman Bilgi Merkezimize gelerek, istedikleri bölümden faydalanabilirler.

Bilgi Merkezi hizmet ağına, Kocatepe Mahallesi’nde bulunan Nazmiye Kaya Bilgi Evi ve Altıntepsi Mahallesi’nde bulunan Altıntepsi Bilgi Evi de eklenerek hizmet kapasitesi genişletilmiştir.

Adres : İsmetpaşa Mahallesi Güven Sokak Parkiçi No:1 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 544 12 72 - 93

http://www.bayrampasabilgimerkezi.com/


submit
submit