Bilim Merkezi
Bilim Merkezi

Dünyanın gizemlerle dolu serüvenini araştırmak, geçmişe ışık tutmak, geleceğe önermelerde bulunmak ve bu gizemleri çözümlemek için araç-gereç, laboratuar ortamları ve teknolojik sistemler gerekmektedir. Bu bağlamda 2008 yılında Bayrampaşa Belediyesi, ülkemizde ve dünyada faydalı çalışmalar yürütecek bilim adamları yetiştirmeye katkıda bulunmak ve bilimin tanımına uygun çalışmalar yapılabilmesini sağlamak amacıyla Bilim Merkezini hayata geçirdi. Merkezimizde laboratuarlar, derslikler ve kütüphane kurarak, yarının bilim adamlarının yetişmesini sağlayacak ortamlar oluşturmaya çalıştık.

Tuna Sosyal Tesisleri içerisinde yer alan Bilim Merkezimizde öğrencilere Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji dersleri verilmekte; bilimin gelişmesi adına öğrencilerimizin bilimsel araştırmalar yapmasına imkanlar sunulmaktadır. Merkezimiz,  6 laboratuar öğretmeni, 3 asistan, 1 proje öğretmeni, 1 rehber öğretmen, bilim danışmanı, eğitim koordinatörü ve genel koordinatörden oluşan kadrosu ile 5 yüzün üzerinde ilköğretim ve lise öğrencisine eğitim ve rehberlik hizmeti sunarken, bilimsel projeler üretilebilmesi için öğrencilerimize bireysel ve kolektif düzeyde her türlü desteği sağlamaktadır. Haftanın 6 günü eğitim veren bilim merkezimize ön kayıtlar her yıl Ağustos ve Eylül aylarında alınmaktadır. Bilim merkezimizde eğitim ve öğretim tamamen ücretsiz olup, öğrencilerimizden her hangi bir eğitim ücreti talep edilmemektedir. Diğer taraftan merkezimiz 12 binden fazla kitap kapasitesi ile üyelerine kütüphane hizmeti sunmaktadır.

Merkezimiz sadece deneysel çalışmalar yapmakla kalmayarak, rehberlik hizmetleriyle de öğrencilerimize destek vermekte; bilim üreten merkezlere ve üniversitelere geziler düzenleyerek öğrencilerimize yerinde ve yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Öte yandan Bilim Merkezimiz, konusunda uzman, dünya çapında akademik başarılar elde etmiş ve bilime ciddi katkılarda bulunmuş bilim adamları ve akademisyenlerle genç beyinleri buluşturarak, fikirsel ve bilimsel gelişmelerin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Proje odaklı eğitim anlayışını benimseyen Bilim Merkezimizde gerek kurumsal, gerekse bireysel (Bilim Sokağı, İstanbourg vs.) bazda birçok projeye imza atılmış, bu projelerde TÜBİTAK ve Avrupa Birliği gibi kurumlarla işbirliği yapılmış, projelerimize destek sağlanmıştır.

Bilim merkezimize kayıt için gerekli evraklar ve kriterler

  • Bayrampaşa’da yaşıyor veya okuyor olmak
  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf
  • Karne fotokopisi
  • SBS çıktısı (varsa)

Adres: Muratpaşa Mahallesi Sinema Sokak No: 1 (Tuna Sosyal Tesisleri) Bayrampaşa / İstanbul

Tel: (0212) 493 10 93-94

http://bayrampasabilimmerkezi.com/


submit
submit