‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ’ UNUTULMADI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Belediye Başkanı Atila Aydıner, vatandaşlar ve protokol üyeleri ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Programda konuşan Aydıner, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi, vatanına el sürmek isteyenlere karşı canı pahasına siper olan milletimizin yazdığı büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, vatandaşlar ve protokol üyeleri ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Programda konuşan Aydıner, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi, vatanına el sürmek isteyenlere karşı canı pahasına siper olan milletimizin yazdığı büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir dizi etkinlik düzenledi. Demirkapı Caddesi’nde Mehteran Takımı gösterisi eşliğinde yürüyüş ile başlayan etkinlik, Atatürk Parkı’nda devam etti. Etkinlik boyunca 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu, Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Protokol konuşmaları ile süren program, Dursun Ali Erzincanlı’nın şiir dinletileri, Grup Sezgiler ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Yazan’dan kahramanlık ezgileriyle gece boyunca sürdü. Başkan Atila Aydıner, ilçe protokolü ve vatandaşlar ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar ‘demokrasi nöbeti’ tuttu.

Öte yandan program kapsamında şehit ailelerine ve gazilere Başkan Aydıner tarafından şükran beratı takdim edildi. Bayrampaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz şiirleri güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

“15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN YAZDIĞI BÜYÜK BİR DESTANDIR”

Programda konuşan Başkan Aydıner, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi, vatanına el sürmek isteyenlere karşı canı pahasına siper olan milletimizin yazdığı büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Vatanımız ve bayrağımız için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 15 Temmuz Destanı’nın 5. yıl dönümünde Bayrampaşalı değerli komşularımız ve protokol üyelerimiz ile birlikte demokrasi nöbetindeyiz. Demokrasi nöbetimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, vatan ve millet sevgisi ile devam edecek. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

Programda Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Yeşil, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar da birer konuşma yaptı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

Başkan Atila Aydıner, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. yıl dönümünde, Bayrampaşalı 15 Temmuz şehitleri Halil İbrahim Yıldırım ve Ümit Yolcu’yu Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarları başında dualarla andı.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER YEMEKTE BULUŞTU

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde ilçedekişehit ailelerini ve gazileri yemekte bir araya getirdi. Yemekte konuşan Başkan Aydıner, “Onurlu, gururlu ve kahraman bir evlat yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Ne mutlu sizlere ki, şehidin annesi, şehidin babası, şehidin ailesisiniz. Vatanı bedenlerinden üstün tutan kahraman gazilerimiz var. Onlara da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


submit
submit