Duyurular
NİKÂH İŞLEMLERİ İÇİN ÖNEMLİ DUYURU
Koronavirüs nedeniyle nikah işlemlerinde önemli değişiklikler yapılmıştır...

BAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA NİKÂH İŞLEMLERİ İÇİN ZORUNLU OLARAK AŞAĞIDAKİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR
Cumhurbaşkanlığımız tarafından 22 Mart 2020 tarih ve 2020/4 sayılı “COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler”  konulu, İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Mart 2020 yayımlanan “Koronavirüsü (COVID-19) Tedbirleri” konulu ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 20 Mart 2020 tarihinde yayımladığı 2020/8 sayılı “Koronavirüs (COVİD-19) Önlemleri 3” konulu genelgelerine istinaden koronavirüs salgının yayılma riskine karşı önlem amacıyla, 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren ikinci bir genelge yayımlanana kadar, nikâh işlemleri için birey, toplum ve çalışan personel sağlığının önemine dair aşağıdaki düzenlemeler getirilmiştir.

1. İlçemizde nikâh başvuru işlemleri ve nikâh kıyılması hafta içi 11.00 ile 16.30 saatleri arası Nikâh Sarayımızda (Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi) gerçekleştirilecektir.
2. 23 Mart 2020 tarihinden itibaren Nikâh Salonumuzda planlanan hafta sonları nikâh programları iptal edilmiş olup, tüm nikâh programları ilgililerinin dilekçe talebiyle hafta içine alınacaktır.
3. İkinci bir genelgeye kadar dış mekânlarda yapılan tüm nikâh törenleri iptal edilmiş olup, ayrıca dış mekân nikâh başvuru talepleri alınmayacaktır.
4. Nikâh başvuruları çiftlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı açısından belirli aralıklarla ve sırayla alınacaktır. Nikâh programı olan çiftlerimizin nikâh saatlerine 15 dakika kala salona gelmelerini önemle rica ederiz.
5. Nikâh Sarayımızda gerçekleştirilecek nikâh törenleri gelin – damat ve iki şahit olacak şekilde sınırlandırılmış olup sağlık açısından davetli kabul edilememektedir.
6. Belediyemizden nikâh günü (randevuları) almış olan çiftlerimizden en az birinin şahsen başvurusu ile iptal, erteleme veya nikâh sarayında nikâh kıyılması değişiklik talebi işlemi yapılacaktır.
7. Yabancı uyruklu başvurularda Türkiye’ye giriş tarihlerinden itibaren 15. gününü doldurmuş çiftimizin veya kişinin başvurusu alınacak olup 15. günü doldurmamış yurtiçi girişli kişi veya kişilerin başvuruları ertelenecektir.
8. Nikâh başvurularında çiftlerimiz gerekli belgeleri hazırlayıp nikâh tarihlerine en fazla 30 gün kala müracaat etmeleri gerekmekte olup, evrakları hazırlamadan veya nikâh tarihlerine 30 günden fazla süre olan çiftlerimizin sağlık açısından mükerrer başvuru yapmamaları gerekmektedir.

NOT:Yukarıda maddeler halinde alınan kararların başta Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve çeşitli kurumlarımızın emir ve tavsiyelerine istinaden değerli vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı için geçici tedbirler olduğunu belirtir, tüm vatandaşlarımızın anlayışla karşılayacağını umut ederiz. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı olarak tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diler, kurumların almış olduğu tedbirlere uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ederiz.


submit
submit