Haberler
SANAT DOLU GÜNLER BAYRAMPAŞA’DA BAŞLIYOR

HAFTALIK KÜLTÜR-SANAT PROGRAMIMIZ (01-06 Ekim)
Bayrampaşa Belediyesi’nin yıl boyunca düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri, ekim ayında başlayıp haziran ayına kadar devam edecek. Ekim ayı boyunca çocuk ve yetişkin tiyatroları, interaktif şovlar, geziler, konserler, seminerler ve konferanslardan oluşan kültür-sanat etkinliklerimiz sanatseverlerle buluşacak.

-Tarihe Yolculuk Başlıyor-
Rehber eşliğinde yapılan Tarihi Yarımada Gezimiz kapsamında; ekim ayı boyunca salı, perşembe, cumartesi günleri Million Taşı, Mese Caddesi ( Eski Roma Yolu), Caferağa Medresesi, Soğukçeşme Sokağı, Topkapı Sarayı 1. Avlu, Aya İrini Müzesi (Dışarıdan) Samson Hastanesi Kalıntıları, Cellat Çeşmesi, III. Ahmet Çeşmesi, Sultanahmet Camii ve Hipodrom gezilebilecek. Ayrıca her pazartesi ve cuma günü de Yuşa Tepesi gezimiz gerçekleştirilecek.

Tarihi Yarımada Gezisi için gezi günlerinde saat 11.30’da Bayrampaşa Belediyesi önünden otobüs kaldırılacak.

Gezi kaydını yaptırmayanlar, belediyemizin giriş katında bulunan Akıllı Kent Hizmet Servisimiz kanalıyla kayıtlarını yaptırabilecekler.

-Ustalardan Konferanslar-
24 Ekim Perşembe günü saat 14.00’te ünlü karikatürist Salih Memecan, Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda sevenleriyle bir araya gelecek.

Bayrampaşa Konuşmaları kapsamında, 5 Ekim Cumartesi saat 14.00’te  Zekiye Çapan (Ergen Kimdir? Aile ve Tolum İlişkisi), saat 16.00’da Muzaffer Doğan (II. Meşrutiyet, Batıcılık, Türkçülük) Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) birer konferans verecekler.

-Bayrampaşalı Çocuklar Özgüven Kazanıyor-
5 Ekim Cumartesi Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda (YÇKS) saat 12.00’de Motorlu Kuş, 13.30 ve 15.00 seanslarıyla da Şakacı Hoca Nasreddin isimli çocuk oyunları sahnelenecek. Aynı salonda akşam saat 20.00’de ise Muammer Ketencoğlu, Balkan müzikleri repertuarı ile bir konser verecek.

6 Ekim Pazar günü de 13.30 ve 14.30’da YÇKS’de gerçekleştirilecek olan Kukla Gösterisi ve İnteraktif Şovlar ile çocuklar, interaktif etkinliklerle katılımcılık, paylaşımcılık ve arkadaşlık gibi sosyal roller üstlenerek eğlenmenin hazzını ve öğrenmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Ayrıca her pazartesi Bayrampaşa Kadın Düşünce Platformu’nun Şehr-i Nisa konuşmaları kapsamında düzenlediği bayanlara yönelik Türk edebiyatı üzerine konuşmalar 13.00-16.00 saatleri arasında BAYGEM’de, her salı ise erkeklere yönelik Türk tarihini konu alan konferanslar 19.00-21.00 saatleri arasında Pusula Eğitim-Kültür Yardımlaşma Derneği’nde gerçekleştirilecek.

Halkımıza açık olarak gerçekleştirilen kültür-sanat etkinliklerimizin tamamı ücretsizdir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: 0(212) 493 11 94


submit
submit