Haberler
YİNE ÖDÜLE DOYMADILAR
Bilim Merkezimiz, TÜBİTAK yarışmasında aldığı birinciliğin ardından, 21. Ulusal Çevre Proje Olimpiyatı’na (INEPO) sunduğu projelerle birincilik ve jüri özel ödülüne layık görüldü.

Bilim Merkezimiz, TÜBİTAK yarışmasında aldığı birinciliğin ardından,  21. Ulusal Çevre Proje Olimpiyatı’na (INEPO) sunduğu projelerle birincilik ve jüri özel ödülüne layık görüldü.

Sundukları bilimsel projelerle yurt içindeki ve yurt dışındaki yarışmalardan ödülle dönen Bilim Merkezi öğrencilerimiz, Fatih Koleji’nin düzenlediği 21. Ulusal Çevre Proje Olimpiyatı’ndan (INEPO) da ödülle döndüler.

Bilim Merkezi öğrencimiz Ayşe Fırlatan olimpiyatta birinci olurken Samet Yıldırım da jüri özel ödülünü aldı.  

Yüzlerce projenin finale kaldığı olimpiyatta, Ayşe Fırlatan ‘Klimalı Şemsiye Projesiyle’ birinci oldu.  Samet Yıldırım da ‘Dip-Coating Tekniğiyle Hazırlanan Doğal Porfirin İnce Filmlerin Optik Özelliklerinin Çeşitli Parametrelere Bağlı Olarak İncelenmesi’ çalışmasıyla jüri özel ödülünü almayı başardı.

Bilim Merkezi’nin birinci olan projesi 17-20 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılacak olan 21.  Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı'nda (INEPO) yurt dışından gelecek rakipleriyle yarışacak.

Bilim Merkezi öğrencilerinin 21.  Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı'nda da birinci olmalarını mutlulukla karşılayan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onların bu başarısı bizi oldukça gururlandırıyor ve geleceğinin bilim adamlarının Bayrampaşa’dan çıkacağı yönünde bizi daha da umutlandırıyor. Bilim Merkezimizin ülke içinde ve ülke dışında düzenlenen yarışmalara katılması ve sunduğu projelerle dereceye girmesi, merkezimizin bilime hizmet yolunda başarıyla yol aldığını gösteriyor” dedi.

INEPO NEDİR?

INEPO, insanlığın ortak mirası olan dünyadaki sağlıklı hava, temiz içme suyu, güvenli besin kaynakları ve gezegenimizdeki tür çeşitliliğini yok eden unsurlara karşı biyoloji, fizik, kimya, sağlık ve sosyal bilimler yönüyle hazırlanan projelerin gerçekleştirilmesi için her yıl düzenlenen uluslararası bir organizasyondur.


submit
submit