Haberler
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ‘KERMES’ DESTEĞİ
Bayrampaşa Belediyesi Hayırevi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İstanbul’un ‘First Lady’lerinin’ katılımıyla, ihtiyaç sahibi kadınlar yararına büyük bir kermes düzenliyor.

Bayrampaşa Belediyesi Hayırevi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İstanbul’un ‘First Lady’lerinin’ katılımıyla, ihtiyaç sahibi kadınlar yararına büyük bir kermes düzenliyor.

Bayrampaşa Belediyesi önündeki Atatürk Parkı’nda açılan kermes, 14 Mart’a kadar gezilebilecek. Kermeste, tekstil ve el emeği göz nuru ürünler sergileniyor. Ayrıca ev yapımı birbirinden farklı yöresel yiyecekler, tatlı, pasta ve börek çeşitleri uygun fiyatlarla vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermesten yaklaşık 100 bin TL gelir hedefleniyor. Elde edilen gelir başta kadınlar olmak üzere, Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için harcanacak.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile eşi Melahat Aydıner’in ev sahipliğinde düzenlenen kermesin açılışına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen ile eşi Şükran Gözen ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in eşi Ayşe Çelikbilek de katıldı.

Başkan Atila Aydıner’in eşi Bayrampaşa Belediyesi Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner, daha fazla ihtiyaç sahibine yardım edebilmek için kermes düzenlediklerini söyledi. Herkesi kermese katılmaya davet eden Melahat Aydıner, “Düzenlediğimiz kermes ile buradan elde edeceğimiz gelirin tamamını Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahiplerine aktaracağız. Amacımız, ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesiz kadınlara bir nebze olsun destek olmak” ifadelerini kullandı.

Her projeyi ve etkinliği Bayrampaşalıların bütününü kapsayacak şekilde tasarladıklarını dile getiren Başkan Aydıner de “Bu etkinliğimizin ana amacı; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bayrampaşalı kadınları bir araya getirmek, sosyal kaynaşmayı sağlamak ve kaynaşmadan doğacak maddi geliri Bayrampaşalı ihtiyaç sahibi kadınlara ve ailelere aktarmaktır” dedi.

ÜRÜNLERİN FİYATLARI BİR LİRADAN BAŞLIYOR

Çok çeşitli ürünlerin satışa çıkarıldığı kermeste, fiyatlar bir liradan başlıyor. Vatandaşlar, piyasada 80-90 liraya satılan tekstil ürünlerine 20 lira ödeyerek sahip olabiliyor. Yiyeceklerin fiyatları ise bir ila 10 lira arasında değişiyor.

Kermese yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Bayrampaşa Belediyesi Hayırevi’ne anlamlı bir kermes düzenlediği için teşekkür ettiler. “Kermesten elde edilecek gelirin tamamının ihtiyaç sahibi ailelere aktarılacağını bilmek çok güzel” diyen vatandaşlar, “Kermesteki ürünlerin fiyatları çok uygun. Pahalı ürünleri buradan çok ucuza alarak, hem ekonomi yapıyoruz, hem de hayır işliyoruz” ifadelerini kullandılar.

BİN KADINA BİN İŞ

Öte yandan Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD) ve Nişantaşı Üniversitesi ortaklığı ile iş sahibi olmak isteyen 1000 ev hanımına, düzenlenen programla, iş garantili, dokuma, boyama, desen ve overlok eğitimi verilmeye başlandı.

BAŞBAKANDAN MESAJ

Programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bir mesaj gönderdi.

Başbakan Erdoğan mesajında, “1000 Kadına 1000 İş projesinin ilk adımı olan, mesleki edindirme kursunun açılışına nazik davetiniz için teşekkür ederim. Toplumsal üretimin her alanında kalkınmamıza katkıda bulunmaları yanında, kutsal annelik görevlerini de başarıyla yerine getiren fedakâr kadınlarımızın bu vesileyle Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Düzenlenen bu programın başarılı geçmesini temenni ediyor, sizleri ve değerli davetlileri sevgiyle selamlıyorum.” dedi.


submit
submit