Haberler
BAYRAMPAŞA KÜLTÜR PROGRAMLARINA DEVAM EDİYOR
Her yıl Ekim ayından başlayarak Mayıs ayına kadar kesintisiz devam eden Bayrampaşa Belediyesi kültür etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler, seminerler, tarihi yarımada gezileri, konferans ve söyleşilerle tüm hızıyla devam ediyor.

 

Her yıl Ekim ayından başlayarak Mayıs ayına kadar kesintisiz devam eden Bayrampaşa Belediyesi kültür etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler, seminerler, tarihi yarımada gezileri, konferans ve söyleşilerle tüm hızıyla devam ediyor.

 

Bayrampaşalılara Özel Tarihi Yarımada ve Yuşa Tepesi Gezileri

Bayrampaşa Belediyesine ait araçlarla Tarihi Yarımadada Fener, Balat,Kariye Müzesi,Tekfur Sarayı,Balat Çarşısı,Rum Okulu,Dimitri Kandemir Evi ve Sinagogları dolaşan Bayrampaşalılar yine belirlenen günlerde gerçekleşen Yuşa Tepesi gezilerinde keyifli anlar yaşıyorlar.

Hafta sonları gerçekleşen çocuk tiyatrolarıyla binlerce Bayrampaşalıya ulaşan kültür etkinlikleri, aynı zamanda yetişkinlere özel oyunlarla anlamına ve ruhuna uygun etkinlikler çerçevesinde Bayrampaşalılarla buluşuyor.

 

Behzat-Süheyl Uygur Kardeşler Özel Oyunlarıyla Bayrampaşalılarla Buluştu

 

Geçtiğimiz hafta sonu kültür etkinlikleri kapsamında Behzat-Süheyl Uygur kardeşlerin oynadığı bol kahkahalı bir vodvil örneği olan Benimle Oynar mısın oyunu Bayrampaşalılara unutulmaz bir akşam yaşattı.

 

Bazen güldüren bazen de ağlatan ‘’Benimle Oynar mısın’’ oyun’u ,Uygur kardeşlerin yeteneklerini sergilediği, başarılı bir vodvil örneği olarak Bayrampaşa Belediyesi kültür salonunda sahnelendi.Son derece kalabalık bir seyirciye karşı oynanan oyun Başkan Aydıner’in Uygur kardeşlere verdiği teşekkür çiçeği ile sona erdi.

 

9 Şubat Akşamı Behzat-Süheyl Uygur Kardeşler Yine Bayrampaşada

Oyunları ile Bayrampaşalıları kendilerine hayran bırakan Uygur kardeşler,9 şubat akşamı Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonunda yapacakları söyleşi ile tekrar Bayrampaşalıların huzurunda olacaklar.

 

Yapılan kültür etkinliklerinde sergiler, tiyatrolar, söyleşiler, seminerler ve gezilerin Bayrampaşalılara özel olarak projelendirildiğini söyleyen Bayrampaşa Belediye Başkan’ı Atila Aydıner,’’ Gerçekleştirdiğimiz kültür etkinlikleriyle binlerce Bayrampaşalı kardeşimizle bir araya geliyoruz. Tarihimizin unutulmaya yüz tutmuş mekanlarına geziler düzenleyerek bilgilerimizi canlandırırken aynı zamanda geçmişimize sahip çıkmak için önemli adımlar atmış oluyoruz. Seminerler, söyleşiler, konferanslar sergiler ve tiyatrolar sayesinde toplumumuzu, tarihimizi gelenek ve göreneklerimizi yansıtan unsurları öğreniyor ve geleceğimiz adına önemli bilgilere sahip oluyoruz.Bunu yaparken tiyatro gibi önemli bir sanat dalının eğlendirici ve öğretici özelliklerinden de faydalanıyoruz.Bundan sonra da bu tarz etkinliklere devam edeceğiz.Sevgili Bayrampaşalı kardeşlerimizden en büyük isteğim,ailece,kültür programlarımıza katılım göstersinler.Yaptığımız her hizmet sadece Bayrampaşalılar için’’dedi.

 

‘’Bayrampaşa Belediyesi Kültür-Sanat Etkinlikleri’’tüm renkliliği ile mayıs ayı sonuna kadar devam edecek. Etkinliklere tüm Bayrampaşalılar davetlidir.


submit
submit