Haberler
BAYRAMPAŞA’DA SPOR OKULU KIŞ SEZONU BAŞLADI
Çocuklara ve gençlere Basketbol, Tekvando, Karate, Kick Boks, Aikido, Pilates, Step-Aerobik, Çocuk Jimnastiği ve Atletizm branşlarında ücretsiz hizmet veren Bayrampaşa Belediyesi Spor Okulu’nun kış sezon açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Bayrampaşa Spor Okulu kış sezonu, Semih Erden Spor Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, belediye başkan yardımcıları İsmail Gemici ve Naser Şimşek ile eğitimciler, sporcular ve aileleri katıldı. Programda spor okulunda yetişerek Erkekler C kategorisinde İstanbul Şampiyonu olan Bayrampaşa Bilgi Gençlik Basketbol Kulübü’ne Başkan Aydıner tarafından hediye çeki takdim edildi. Tüm sporculara forma ve havlu dağıtıldı.

Futboldan jimnastiğe, basketboldan savunma sporlarına kadar 9 farklı branşın bulunduğu Kış Spor Okulu’nun açılış programında, öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler katılımcıların büyük beğenisini topladı.

“GENÇLERİMİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI SPORLA KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTUYORUZ”
Spor büyük önem verdiklerini belirten Başkan Atila Aydıner, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için onları spor yapmaya teşvik ediyoruz.  Basketbol, Tekvando, Karate, Kick Boks, Aikido, Pilates, Step-Aerobik, Çocuk Jimnastiği ve Atletizm olmak üzere toplam 9 farklı branşta hizmet veren Spor Okulumuzun kış sezon açılışını gerçekleştiriyoruz. Burada 850 evladımız spor faaliyetlerinde bulunacak. Bu yavrularımız boş zamanlarını sporla geçirecekler. Ben inanıyorum ki sağladığımız imkânların sonucunda ülkemiz, Bayrampaşa’da sporu yaşam tarzına dönüştüren gençlerimizle sporun tüm dallarında, sesini dünyaya daha fazla duyurma şansına sahip olacaktır. Bu nedenle burada bulunan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Bayrampaşa’da spora başlamış ve dünyaya adını duyurmuş Arda Turan, Necip Uysal ve Hidayet Türkoğlu gibi isimlerin Bayrampaşa’nın başarısı olduğunu sözlerine bekleyen Başkan Aydıner, “Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı’na seçilen Hidayet Türkoğlu kardeşimizi buradan bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Spor Okulu’nda 4 aylık periyotlarla 6-25 yaş grubuna 9 farklı branşta eğitim veriliyor.

 


submit
submit