SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR
Koronavirüs ile başarıyla mücadele eden Bayrampaşa Belediyesi, ‘can dostlarımız’ olan kedileri, köpekleri ve kuşları da unutmuyor. Onlar için ilçenin belirli noktalarına düzenli olarak mama, yem ve su takviyesi yapılıyor.

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, koronavirüse karşı başarıyla yürüttükleri dezenfekte çalışmalarının yanı sıra ‘can dostlarımız’ olan kedileri, köpekleri ve kuşları da unutmuyor. Ekipler, onlar için beslenme odaklarına ve ilçenin belirli noktalarına düzenli olarak mama, yem ve su takviyesi yapıyor.

“HER CAN BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR”
Konuyla ilgili açıklama yapan ve her bir canın kendileri için oldukça değerli olduğunu belirten Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Tüm ülkeler için ciddi bir tehdit haline gelen koronavirüse karşı dezenfekte ve temizlik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 65 yaş üstü, kimsesi olmayan veya kronik hastalığı olan değerli büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Evde kalmaya teşvik ettiğimiz minik yavrularımıza hediye kitaplarını ulaştırıyoruz. Tüm bunların yanı sıra, bu zorlu süreçte ‘can dostlarımızı’ da ihmal etmiyor, onların su ve yiyecek ihtiyaçlarını düzeni olarak karşılıyoruz.” dedi.


submit
submit