ORTA MAHALLE’DE İFTAR SEVİNCİ
Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel komşuluk iftar programlarının on yedincisini Orta Mahalle Adalet Sokak’ta düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, yaklaşık 4 bin komşu birlikte iftar yapmanın sevincini yaşadı. Mahalle sakinleriyle birlikte iftar yapan Başkan Atila Aydıner, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da Bayrampaşalı komşularımız ile aynı sofrada iftar yapmak, bizim için mutlulukların en büyüğü” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında Orta Mahalle Adalet Sokak’ta yaklaşık 4 bin kişiye iftar verdi. Kuran-ı Kerim’in okunduğu, ilahiler ve tasavvuf musikisinin söylendiği programda, vatandaşlara iftar menüsünün yanında yüzyıllardır lezzetini koruyan lokma tatlısı da ikram edildi. Çocuklar için de çeşitli gösterilerin düzenlendiği program renkli görüntülere sahne oldu.

Adalet Sokak’taki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Başkan Aydıner, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da Bayrampaşalı komşularımız ile aynı sofrada iftar yapmak, bizim için mutlulukların en büyüğü. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da Bayrampaşalı komşularımız ve Balkanlar’daki kardeşlerimiz ile yine suyumuzu, ekmeğimizi ve en önemlisi dostluğumuzu paylaşıyoruz. Bundan da son derece keyif alıyoruz” dedi.

NAMAZGÂH DOLUP TAŞIYOR
İftar programının ardından Yıldırım Mahallesi muhtarlığı yanındaki Namazgâh alanına geçen Başkan Aydıner burada teravih namazını kıldı, ardından da alanı dolduran vatandaşlara seslendi.


submit
submit