CEVATPAŞA’DA İFTAR SEVİNCİ
Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel komşuluk iftar programlarının 15.’sini Cevatpaşa Mahallesi Amiral Sadık Altıncan Caddesi’nde düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, yaklaşık 4 bin komşu birlikte iftar yapmanın sevincini yaşadı. Mahalle sakinleriyle birlikte iftar yapan Başkan Atila Aydıner, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da Bayrampaşalı komşularımız ile aynı sofrada iftar yapmak, bizim için mutlulukların en büyüğü” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında Cevatpaşa Mahallesi Amiral Sadık Altıncan Caddesi’nde yaklaşık 4 bin kişiye iftar verdi. Kuran-ı Kerim’in okunduğu, ilahiler ve tasavvuf musikisinin söylendiği programda, vatandaşlara iftar menüsünün yanında yüzyıllardır lezzetini koruyan lokma tatlısı da ikram edildi. Çocuklar için de çeşitli gösterilerin düzenlendiği program renkli görüntülere sahne oldu.

Amiral Sadık Altıncan Caddesi’ndeki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Başkan Aydıner, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da Bayrampaşalı komşularımız ile aynı sofrada iftar yapmak, bizim için mutlulukların en büyüğü. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da Bayrampaşalı komşularımız ve Balkanlar’daki kardeşlerimiz ile yine suyumuzu, ekmeğimizi ve en önemlisi dostluğumuzu paylaşıyoruz. Bundan da son derece keyif alıyoruz” dedi.

NAMAZGÂH DOLUP TAŞIYOR
İftar programının ardından Yıldırım Mahallesi muhtarlığı yanındaki Namazgâh alanına geçen Başkan Aydıner burada teravih namazını kıldı, ardından da alanı dolduran vatandaşlar ile sohbet etti.

RAMAZAN BOYUNCA DEVAM EDECEK
Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği komşuluk iftarları, Ramazan aynı boyunca ilçedeki diğer mahalleler ile devam edecek.


submit
submit