‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK YOLCULUĞUNU TAMAMLADI
Balkanlar’da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Peshkopia’da düzenledi. Peshkopia’da yaklaşık 2 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoya Müslümanlar büyük ilgi gösterdi.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy; Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve Kosova’nın ardından Arnavutluk’a ulaştı. Konvoy başkent Tiran’ın ardından Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Peshkopia’da düzenledi. Burada yaklaşık 2 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoya Müslümanlar büyük ilgi gösterdi. İftar programına Peshkopia Belediye Başkanı Muharrem Rama, Peshkopia Müftüsü Muis Kurtula ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

‘KONVOY’ MAKEDONYA YOLUNDA
Arnavutluk’un ardından Makedonya’ya hareket eden konvoy, burada Manastır, Debre-Mavrova, Gostivar, Kırçova ve Strumica olmak üzere toplam 5 farklı şehir ve ilçede iftar programları düzenleyecek.


submit
submit