ENGELLİLERE ÖZEL İFTAR
Her yıl olduğu gibi bu Ramazan'da da engellileri unutmayan Bayrampaşa Belediyesi, engelli vatandaşlar ve aileleri için özel bir iftar programı düzenledi.

Ramazan ayında bir yandan komşuluk ve kardeşlik iftarlarıyla Bayrampaşa ve Balkanlar’da iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesi, bir yandan da engelli vatandaşlar için özel bir iftar sofrası hazırladı.

Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin desteği ile Bayrampaşa Kaymakamlık binası önünde düzenlenen iftar programına Bayrampaşa Belediye Bakanı Atila Aydıner’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kumbasar ve çok sayıda engelli vatandaş ile aileleri katıldı.

Belediye tarafından hazırlanan özel iftar menüsü ile oruçlarını açan engelliler ve aileleri söylenen ilahiler eşliğinde unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşadı.

“ENGELLİLERE POZİTİF AYDIMCILIK”
Engellilerin engelsiz bir yaşam sürmesi için her zaman onlara destek olduklarını vurgulayan Başkan Atila Aydıner, “Bugün burada engelli kardeşlerimiz ile iftar yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da engellilerimize pozitif ayrımcılık uyguluyoruz ve onları özel bir iftar programında buluşturuyoruz. Biz her zaman şunu söylüyoruz. Önemli olan engelli olmak değil, engellilere engel olmamaktır. Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamın içinde daha fazla yer bulabilmesi için bu gibi programlar düzenlemeye devem edeceğiz” dedi.

“BAŞKANIMIZ AYDINER’E TEŞEKKÜR EDERİZ”
Kendileri için düzenlen iftar programından büyük onur duyduklarını belirten engelli vatandaşlar da,  “Bayrampaşa Belediyesi, sadece Ramazan’da değil her zaman yanımızda. Engelsiz bir yaşam sürebilmemiz için projeler üretmekten geri durmayan bir belediyemiz var. Bizleri düşünen ve bu düşüncesini somut projelerle ortaya koyan Belediye Başkanımız Sayın Atila Aydıner’e ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.” diyerek duygularını dile getirdi.

 


submit
submit