BAYRAMPAŞA’DA İFTAR VE GÖNÜL SOFRALARI HAZIR
Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl 9’uncusunu düzenleyeceği ‘komşuluk iftarları’ kapsamında, her gün farklı bir mahalle, cadde ve sokakta iftar sofrası kuracak. Kurulan sofralarda yine binlerce Bayrampaşalı birlikte iftar yapabilecek.

Bayrampaşa Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ilçedeki 11 mahallede toplam 20 farklı noktada iftar sofrası kuracak. Özel olarak hazırlanan iftar menüsü ile her gün 5 bine yakın Bayrampaşalı orucunu açacak. Kalabalıklaşan şehirlerin yalnızlaştırdığı bireyler, ‘komşuluk iftarlarıyla’ aynı inancın potasında eriyecek.

Komşuluk iftarlarında; Kuran-ı Kerim okunacak, ilahiler ve tasavvuf musikisi söylenecek, çocuklar için Hacivat-Karagöz oyunları sergilenecek. Vatandaşlara iftar menüsünün yanında yüzyıllardır lezzetini koruyan lokma tatlısı ve Osmanlı macunu ikram edilecek. Ayrıca çocuklara balon ve pamuk şeker  dağıtılacak.

Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği iftar programlarıyla yediden yetmişe tüm Bayrampaşa özlenen eski Ramazan günlerine geri dönecek.

BAŞKAN AYDINER: KOMŞULUKTA VE KARDEŞLİKTE YİNE  SINIR TANIMAYACAĞIZ
Bayrampaşa ile birlikte Balkanlar’da da iftar sofraları kuracaklarını kaydeden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Mübarek Ramazan ayının verdiği huzuru ve mutluluğu Allah nasip ederse, komşuluk iftarlarımız ile Bayrampaşa’da, kardeşlik iftarlarımız ile de tüm Balkanlar’da birlikte yaşayacağız. Çünkü bizler yıllardır komşulukta ve kardeşlikte sınır tanımadık. Yıllardır komşularımızla ve kardeşlerimizle ekmeğimizi, suyumuzu ve en önemlisi dostluğumuz paylaştık. Ben bu vesileyle rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerifin ilçemize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

AÇIK ALANDA TERAVİH NAMAZI
Bayrampaşa Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşların açık alanda teravih namazlarını kılabilmeleri için Yıldırım Mahallesi muhtarlık binası yanını Namazgâh’a dönüştürdü. Erkekler ve kadınlar bölümü olmak üzere 2 kısımdan oluşan Namazgâh’ta aynı anda yaklaşık 5 bin kişi namaz kılabilecek.  Namazgâh’a gelen vatandaşlara şerbet ve çay ikram edilirken, çocuklara da Osmanlı macunu dağıtılacak.

Ramazan programlarımızın yerleri web sayfamızdan, sosyal medya hesaplarımızdan ve led ekranlarımızdan günlük duyurulacaktır.


submit
submit